Ester Janečková

postaprotebe-esterjaneckovaModerátorka pošty pro tebe Ester Janečková spatřila světlo světa prvního prosince 1972 v Praze. Jejím otcem byl uznávaný divadelník Ota Ornest a matkou Marie Rút Křížková, mluvčí charty 77. Za svého studia na střední zdravotnické škole dostala příležitost ztvárnit jednu s protagonistek sběrného dokumentu Heleny Třeštíkové Sestřičky. Po dokončení studií odcestovala do Anglie, kde cca půl roku působila jako au-pair. P svém návratu se začala externě angažovat v Českém rozhlase a posléze i v České televizi.

V roce 1992 zdárně absolvovala přijímačky na DAMU, kde se nejprve vrhla na studium režie, později však změnila obor a věnovala se herectví. Již během studií DAMU jsme jí mohli vidět účinkovat v divadle Na Zábradlí. DAMU úspěšně absolvovala v roce 1999, který se tak stal dvojnásobně úspěšným, neboť se jí narodil i její syn Cyril.

Krom stálého angažmá v divadle Miriam se věnovala práci v české televizi, kde se více jak čtyři roky zabývala úpravou dialogů pro filmy a seriály. Až v roce 2004 dostala příležitost stanout i před televizní kamerou v pořadu Politikon. Její velká příležitost teprve však pozvolna klepala na dveře a hned následující rok vyhrála konkurz na moderování pořadu pro ženy Sama doma. Jen krátce nato dostala nabídku se ujmout pořadu plného emocí s prvky reality show Pošta pro tebe.

10 Responses to “Ester Janečková”

 1. Jarka Chalušová-(Hojková) says:

  Dobrý den,hledám svou sestru o 6 let starší než jse já,narozenou v Květnu roku 1961 rodiště Mariánské Lázně.Byla odebrána do dětského ústavu Plesná a dodána do adopce do Třech Sekyr.Jméno mé sestry je Anna Hojková.Moc vás prosím aby jste ji nalezly.Svou sestu jse nevidela od 4 let.Děkuji s pzdravem Jarka Chalušová-(Hojková).

 2. Martin Prát says:

  Ahoj Esterko,vše nejlepší k dnešnímu svátku.Martin

 3. Dobrý den, dovoluji si “jen” popřát Vám hodné zdraví a štěstí k svátku :-)

 4. Ing.Salák Jan says:

  Patřím mezi 33 absolventů Střední průmyslové školy chemické v Mostě-maturitní ročník 1963 4.Ch.Hledáme spolužáka už posledního ze třídy,jménem Miroslav Turecký,zřejmě ročník 1945,tehdy bytem v Chomutově.Více zatím nevíme.Prosím pokuste se nám jej najít.Poslední informace je že emigroval někdy kolem roku 1967-1969 do zahraničí,zřejmě do NSR.Měl ještě sestru.Nevíme zda žije či nikoliv.Už jsme vyčerpali veškeré své možnosti.Prosím pomozte nám 32 jeho spolužákům.Děkuji za pochopení.

  Předem vám všem děkujeme.

 5. ¨veronika muchova says:

  dobry den hledame svoji tetu ktera byla odebrana do adobce ve 2 letech jmenuje se marie muchova možna jak si ji vzali do adobce tak ma jine přijmeni i jmeno,byla narozena v jičině a muže ji byt kolem 40let byla bych moc rada kdyby ste nam ji pomohli najit.cela rodina byji radi poznali ,,bohužel nevime nic oni jen to cosem vam už napsala moc vam děkuji ,,nebo nas kontaktujte na tel721500202 děkuji veronika moc vam děkuji za pomoc

 6. Vážená Paní Ester Kdysi ste uváděla pořad V sauně nebo snad přímo Sauna . Byl sem tam a hledal sem sestru Alenu která je odemne starší o pět let a nikdy sem jí neviděl . Ku podivu tenhle měsíc dne 18.10.2010 mi zavolala a zítr to je 22.10.2010 Přijede . Má to byt druhé volání a první návštěva . Velmi se těším a sem trochu nervozní ale moc štastný že žije až mi je ztoho k pláči to milé překvapení . Tatínek mi odesšel čiže umřel ale žádný zármutek nemám a sestra se oběvila . Také Vam Všem patří velikánské uznání i poděkování , vybrali ste prima pořad často sem plakal byt mi je už skoro 49 ale neustále sem čekal kdy bude hledat maminku Alena . Sou to často krásné ale i velice smutné příběhi až někdy neuvěřitelné . Přeji však Všem lidem ale i Vám jen to nejlepší a hodně radosti zvláště v těcto krytyckých a náročných časech . František Koszeghy

 7. Petra says:

  Dobry den, kdybych chtela prihlasit nekoho do Posty pro Tebe, jak mam postupovat?Predem dekuji za odpoved. S pozdravem Přikrylová

 8. Robert says:

  Milá Hano Petrů.
  Zdravím vás.Chápu že vás to určitě znepokojilo ale jak to tenkrát bylo nevíme,myslím že mamince to jedno není proč by se jinak ponížila před celou CZ ? Třeba udělala chybu ale každý má svojí chybu odčinit,protože život je tak krátký a láska tak nevyspitatelná. S Pozdravem R.V

 9. Marie says:

  Vážená paní Ester a Ondro!
  Srdečně Vás zdravím, děkuji za lidský přístup v pořadu Pošta pro Tebe. Dnes bych ráda pozdravila dva sourozence Moniku a Vojtu , kteří hledali svého dědečka. Nevím, jak je kontaktovat. Velmi mně připomínají naše děti, kteří mají trošku víc štěstí na rodiče, neboť jsme s manželem již 43. rok. Jsem zdrcena jejich osudem, udivena jejich statečností, ale věřím, že je pro ně velikou nadějí starostlivý otec. Moc je zdravím, přeji sílu a odvahu vytrvat, a jejich další život odevzdávám skrze modlitbu Bohu. Mail na mne mají, ráda jim osobně napíši. Požehnané svátky velikonoční všem přeje Marie.

 10. Hana Petrů says:

  Dnes 10.2.2010 jsem byla zděšená příběhem pí.Marie strašná máma. To co ukázala byla ostuda a hanba pro její dceru já na jejím místě bych se mámmou nechtěla setkat.Jen ji ponižovala ,před celým národem.Mám 3 děti,také snimi byl někdy kříž,ale tohle bych nikdy nevypustila na veřejnost. Její dceru velmi obdivuji.